Regeneracja filtrów

Regeneracja filtrów

Regenerujemy filtry DPF / FAP / GPF i katalizatory w samochodach osobowych i dostawczych

Filtr cząstek stałych (DPF) służy do eliminacji tych cząstek ze spalin generowanych przez silniki Diesla poprzez proces filtracji fizycznej. Istnieje wiele różnych typów filtrów, jednak najczęściej spotykanym jest monolit ceramiczny o strukturze plastra miodu, wykonany z kordierytu lub węglika krzemu.

Filtr DPF podczas ekslopatacji narażony jest jednak na różnego rodzaju zanieczyszczenia. Osadzają się na nim sadza, popioły, akumulują się pory, powstają zanieczyszczenia od oleju silnikowego. Jeśli filtr nie będzie regularnie czyszczony może dojść do jego uszkodzenia, które wyeliminuje możliwość jego regeneracji. A to wygeneruje dość duże koszty.

Dlaczego czyszczenie filtra DPF jest tak istotne?

Filtr DPF pełni kluczową rolę w absorbowaniu cząstek sadzy i innych zanieczyszczeń z oleju napędowego. W ten sposób zapewnia ochronę silnika i innych podzespołów pojazdu przed potencjalnymi uszkodzeniami. Zanieczyszczony filtr stanowi zagrożenie nie tylko dla samochodu, ale także dla środowiska. Z jednej strony może prowadzić do utraty mocy silnika i zwiększenia zużycia paliwa, a z drugiej strony może emitować większe ilości substancji szkodliwych. Czyszczenie i wymiana filtra DPF to niezwykle istotne zagadnienia, które mają decydujący wpływ na prawidłowe działanie silnika oraz zapewnienie bezpiecznej i ekologicznej jazdy.

Zapraszamy do naszego punktu. Oferujemy regenerację filtra DPF, FAP, GPF i katalizatorów. Zadbaj o silnik w swoim aucie, by zyskać pewność, że będzie on optymalnie działał.

W PMP Auto Nowy Dwór Mazowiecki stosujemy najefektywniejszą hydrodynamiczną metodę czyszczenia filtrów. Tego rodzaju metoda, przy użyciu specjalistycznej maszyny polega na generowaniu strumienia cieczy skierowanego bezpośrednio do wnętrza filtra. Wymaga zastosowania środka czyszczącego, czyli detergentu.

Jakie zalety wyróżniają metodę hydrodynamiczną na tle innych:

✅ Bezpieczna dla powłoki katalitycznej filtra,

✅ Wysoka skuteczność, sięgająca nawet 98% przepustowości,

✅ Pozwala skutecznie oczyścić kanały filtra ze wszystkich rodzajów cząstek stałych, takich jak sadza, popioły, nagar czy tlenek ceru,

✅ Nie wymaga wycinania wkładu ceramicznego,

✅ Szybki czas czyszczenia, około 30 minut.

Badania i testy jednoznacznie pokazały, że najbardziej efektywną metodą odblokowywania zatkanych kanałów w filtrach DPF/FAP/GPF jest czyszczenie strumieniem wody pod wysokim ciśnieniem w połączeniu z odpowiednio dobranym detergentem.

Jeśli szukasz odpowiedniego punktu regenerującego filtry skontaktuj się z nami.